REGULAMIN SESJI ZDJĘCIOWYCH NA ZASADACH TFP

damian rojek fotografia

REGULAMIN, KTÓRY OBOWIĄZUJE NA SESJACH ZDJĘCIOWYCH NA ZASADACH TFP ZOSTAŁ STWORZONY NA BAZIE DOTYCHCZASOWEGO DOŚWIADCZENIA.

Zależy mi na jak największym komforcie naszej współpracy oraz ustaleniu wszystkich szczegółów przed sesją zdjęciową.

Nazywam siebie w regulaminie “Fotografem” a osoby pozującą  “Modelem

Przed przystąpieniem do omówienia szczegółów proszę o 1 aktualne zdjęcia modela/modeli. W przypadku konkretnej już wizji, proszę o szczegóły stroju itd 🙂

SESJA ZDJĘCIOWA NA ZASADACH TFP TO NIE SESJA ZA DARMO!!

Oczekuję pełnego przygotowania i/lub doświadczenia w pozowaniu. Bezwzględnej zgody na publikację przez fotografa wizerunku modela i efektów sesji zdjęciowej.

01.

Każdy Model przed sesją ma obowiązek zapoznania się z poniższym regulaminem. Decyzja o umówieniu się na sesję zdjęciową jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu.

02.

Termin sesji zdjęciowej oraz jej szczegóły są ustalane indywidualnie w bezpośrednim kontakcie z Fotografem.

03.

Fotograf zastrzega sobie prawo do pobrania zadatku w wysokości 50 zł jako rezerwacja terminu sesji zdjęciowej. W dniu sesji po wykonanych zdjęciach Fotograf zobowiązuje się do oddania pełnego zadatku.

04.

Czas na dokonanie wpłaty to jeden dzień roboczy. Rezygnacja z sesji zdjęciowej powoduje przepadnięcie całości zadatku.

05.

W razie braku zadatku termin jest automatycznie i bez informacji anulowany a tym samym wraca do puli terminów dostępnych dla innych.

06.

Model decydując się na sesję zdjęciową zobowiązuje się do powierzenia Fotografowi swojego imienia i nazwiska, adresu mailowego oraz nr telefonu. Dane te są niezbędne fotografowi do umożliwienia kontaktu oraz oddania zdjęć.

07.

Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu. Podając swoje dane model zgadza się na przetwarzanie ich przez Fotografa.

08.

Fotograf zastrzega sobie prawo do przesunięcia terminu sesji plenerowej jeśli warunki atmosferyczne mogły by narazić sprzęt fotografa na uszkodzenie. Fotograf w pierwszej kolejności zaproponuje jeśli to możliwe w tym samym terminie sesję w studio fotograficznym.

09.

Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia należy uprzedzić Fotografa o zaistniałej sytuacji. 

10.

Fotograf zastrzega sobie prawo do odliczenia czasu spóźnienia od czasu przeznaczonego na sesję zdjęciową.

11.

Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona wstępnej selekcji zdjęć według własnego uznania oraz jesli model sobie życzy, prześle zdjęcia tak aby model samodzielnie mógł zdecydować, które ujęcia zostaną poddane autorskiej obróbce i retuszowi.

12.

Model zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa i jego stylem. Model nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem.

13.

W związku z pkt. 12 nie ma możliwości dokonania reklamacji ujęć na podstawie w/w aspektów. Nie ma możliwości również wymiany ujęć na inne, chyba że Fotograf zadecyduje inaczej.

14.

Model otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii, jaką ustalono przed sesją zdjęciową.

15.

Czas realizacji obróbki i przekazanie modelowi wybranych zdjęć liczony jest od dnia wyboru przez modela ujęć. Model po dokonaniu wyboru i odesłaniu do fotografa ma obowiązek poinformować fotografa o dokonanym wyborze.

16.

Czas realizacji obróbki i przekazanie modelowi wybranych ujęć w wersji elektronicznej Fotograf ustala na 30 dni.

17.

Fotograf daje możliwość wyboru dodatkowych fotografii poza ustaloną wcześniej ilością po przez zakup w kwocie 50zł za każdą dodatkową sztukę.

18.

Model może poprosić o szybszy termin realizacji obróbki zdjęć. Do 1 tygodnia od terminu o którym mowa w pkt. 15  opłata dla fotografa to 200zł, do 2 tygodni to 100zł. 

19.

Przygotowanie do sesji są niezwykle ważne i to od nich zależy efekt końcowy zdjęć. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za zaniedbaniami przez Modela. Szczególną uwagę model musi zwrócić na czystość ubrań, schludny świeży wygląd w tym świeżo umyte włosy oraz makijaż.

20.

Zgoda na publikację wizerunku w sesji na zasadzie TFP jest obowiązkowa. Każdy Model w każdym momencie może taką zgodę wycofać.

21.

Model zobowiązany jest do skutecznego przekazania fotografowi, że nie wyraża zgody na publikację wizerunku.

22.

Wycofanie zgody modela na publikację wizerunku jest równoznaczne z potraktowaniem sesji zdjęciowej jako prywatną. Fotograf otrzyma wynagrodzenie 800zł brutto płatne do dwóch dni od decyzji Modela. Po otrzymaniu opłaty Fotograf do trzech dni usunie zdjęcia z wizerunkiem Modela.

23.

Model nie może jakkolwiek ingerować w zdjęcie (np. zmiana na czarno-białe, nakładanie filtrów). Model nie może ingerować, nakazywać i wymagać od Fotografa innego systemu pracy.

24.

Prawa autorskie do zdjęcia należą do Fotografa – o tym stanowią przepisy prawne w rozumieniu Prawa Autorskiego. Nie można fotografii wysyłać np. na konkursy czy czerpać korzyści finansowych bez zgody fotografa w tym używać ich do celów promocyjnych czy marketingowych.

25.

Na sesję zdjęciową można przyjść z osobą towarzyszącą. Fotograf zastrzega, że może być to tylko jedna osoba – nie dotyczy to sesji osób niepełnoletnich gdzie może być dwójka rodziców. Osoby niezgłoszone wcześniej, tj. minimum 1 dzień przed sesją nie mogą uczestniczyć w sesji zdjęciowej.

26.

“Poprawi się w fotoszopie” – Wszelkie graficzne oczekiwania np: mocny retusz, znaczna poprawa sylwetki, usunięcie tatuaży, wyczyszczenie ubrań itd. Fotograf doliczy 30zł do każdego zdjęcia. Jest to dodatkowa praca fotografa. Samo się nie poprawi 🙂

27.

Na sesji zdjęciowej tylko fotograf wykonuje zdjęcia. Fotograf zastrzega sobie możliwość przerwania sesji zdjęciowej lub doliczenie dodatkowej opłaty jeśli osoba towarzysząca również będzie wykonywała zdjęcia wykorzystując m.in. ustawienia światła fotografa czy ustawianie modela.

28.

W studiu fotograficznym obowiązuje zakaz spożywania jedzenia oraz napojów.

29.

Opłaty za bilety wstępu/przejazdu oraz pozwolenia na wykonanie sesji w wybranych przez modela miejscach są po stronie modela.

30.

W studiu fotograficznym nie mogą przebywać zwierzęta.

31.

Studio fotograficzne znajduje się na parterze, jednak w korytarzu o charakterze piwnicznym. Mogą występować problemy z zasięgiem telefonu. Nie ma obecnie dostępu do toalety.

32.

Fotograf ustala ilość oddanych zdjęć w zależności od rodzaju zdjęć, ustalonej wcześniej tematyki i zakresu pozowania.

33.

Ilość oddanych zdjęć z sesji TFP fotograf określa według zakresu:

1) Sesja zdjęciowa portretowa, rodzinna, pary, dzieci w ilości nie większej niż 4 zdjęcia.

2) Sesja zdjęciowa kobieca do zakresu bielizna w ilości nie większej niż 6 zdjęć

3) Sesja zdjęciowa kobieca do zakresu nagość zakryta w ilości nie większej niż 8 zdjęć

4) Sesja zdjęciowa kobieca do zakresu akt w ilości nie większej niż 10 zdjęć

34.

Czas trwania sesji zdjęciowej od 30 minut do maksymalnie 90 minut.

35.

Model zobowiązuje się do publikacji efektów sesji zdjęciowej na swoich social mediach z prawidłowym oznaczeniem autora zdjęć. Publikacja nie może być krótsza niż 6 miesięcy,

Nawigacja

Kontakt

ul. Władysława Broniewskiego 23, 44-217 Rybnik 
woj. śląskie, Polska

(+48) 530-644-828
damianrojek@drostudio.pl

© 2023, DRO STUDIO. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE