REGULAMIN SESJI ZDJĘCIOWYCH

damian rojek fotografia

REGULAMIN, KTÓRY OBOWIĄZUJE NA SESJACH ZDJĘCIOWYCH ZOSTAŁ STWORZONY NA BAZIE DOTYCHCZASOWEGO DOŚWIADCZENIA.

Zależy mi na jak największym komforcie współpracy oraz ustaleniu wszystkich szczegółów.

Nazywam siebie w regulaminie “Fotografem” a osoby korzystające z moich usług “Klientem

01.

Każdy Klient przed sesją ma obowiązek zapoznania się z poniższym regulaminem. Decyzja o skorzystaniu z usług Fotografa jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu.

02.

Termin sesji zdjęciowej oraz jej szczegóły są ustalane indywidualnie w bezpośrednim kontakcie z Fotografem. Po ustaleniu szczegółów należy wpłacić zadatek .

03.

Czas na dokonanie wpłaty to jeden dzień roboczy. Rezygnacja z sesji zdjęciowej powoduje przepadnięcie całości zadatku.

04.

W razie braku zadatku termin jest automatycznie i bez informacji anulowany a tym samym wraca do puli terminów dostępnych dla innych.

05.

Klient decydując się na sesję zdjęciową zobowiązują się do powierzenia Fotografowi swojego imienia i nazwiska, adresu mailowego oraz nr telefonu. Dane te są niezbędne do umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących jego usług.

06.

Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu. Podając swoje dane klient zgadza się na przetwarzanie ich przez Fotografa w celu umożliwienia jego usług.

07.

Fotograf zastrzega sobie prawo do przesunięcia terminu sesji jeśli warunki atmosferyczne mogły by narazić sprzęt fotografa na uszkodzenie.

08.

Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia należy uprzedzić Fotografa o zaistniałej sytuacji. 

09.

Fotograf zastrzega sobie prawo do odliczenia czasu spóźnienia od czasu przeznaczonego na sesję zdjęciową.

10.

Płatność za sesję zdjęciową odbywa się w dniu sesji według wybranego pakietu.

11.

Fotograf zastrzega sobie prawo do odliczenia czasu spóźnienia od czasu przeznaczonego na sesję zdjęciową.

12.

Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona wstępnej selekcji zdjęć według własnego uznania oraz jesli klient sobie życzy, prześle zdjęcia tak aby klient samodzielnie mógł zdecydować, które ujęcia zostaną poddane autorskiej obróbce i retuszowi.

13.

Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa i jego stylem. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem.

14.

W związku z pkt. 13 nie ma możliwości dokonania reklamacji ujęć na podstawie w/w aspektów. Nie ma możliwości również wymiany ujęć na inne, chyba że Fotograf zadecyduje inaczej.

15.

Klient otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii, jaką zakupił wybierając pakiet lub ustalając ilość z fotografem indywidualnie.

16.

Czas realizacji obróbki i przekazanie klientowi wybranych zdjęć liczony jest od dnia wyboru przez klienta ujęć. Klient po dokonaniu wyboru i odesłaniu do fotografa ma obowiązek poinformować fotografa o dokonanym wyborze.

17.

Fotograf daje możliwość zakupu dodatkowych fotografii w kwocie 70zł za każdą dodatkową sztukę. Zdjęcia w fotrmacie RAW tj. nie poddane obróbce graficznej fotograf wycenia na 150zł za sztukę.

18.

Klient może poprosić o szybszy termin realizacji obróbki zdjęć. Jeżeli klient oczekuje obróbki do 4 dni lub krócej od dokonania wyboru ujęć, zobowiązuje się dopłacić 50% równowartości wybranego pakietu.

19.

Przygotowanie do sesji są niezwykle ważne i to od nich zależy efekt końcowy zdjęć. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za zaniedbaniami przez Klienta. Szczególną uwagę klient musi zwrócić na czystość ubrań, schludny świeży wygląd w tym świeżo umyte włosy.

20.

Zgoda na publikację wizerunku. Każdy Klient decyduje czy pozwala Fotografowi na upublicznienie swojego wizerunku i w każdym momencie może taką zgodę wycofać.

21.

Klient zobowiązany jest do skutecznego przekazania fotografowi, że nie wyraża zgody na publikację wizerunku. Fotograf z góry zakłada, że może zdjęcia z sesji udostępnić w swoim portfolio.

22.

Klient nie może ingerować w zdjęcie (np. zmiana na czarno-białe, nakładanie filtrów). Klient nie może ingerować, nakazywać i wymagać od Fotografa innego systemu pracy.

23.

Prawa autorskie do zdjęcia należą do Fotografa – o tym stanowią przepisy prawne. Zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z własnością w rozumieniu Prawa Autorskiego, więc nie można fotografii wysyłać np. na konkursy bez zgody fotografa.

24.

Na sesję zdjęciową można przyjść z osobą towarzyszącą. Fotograf zastrzega, że może być to tylko jedna osoba – nie dotyczy to sesji osób niepełnoletnich gdzie może być dwójka rodziców. Osoby niezgłoszone wcześniej, tj. minimum 1 dzień przed sesją nie mogą wejść do studia.

25.

“Poprawi się w fotoszopie” – Wszelkie graficzne oczekiwania np: mocny retusz, znaczna poprawa sylwetki, usunięcie tatuaży, wyczyszczenie ubrań itd. Fotograf doliczy 30zł do każdego zdjęcia. Jest to dodatkowa praca fotografa.

26.

Na sesji zdjęciowej tylko fotograf wykonuje zdjęcia. Fotograf zastrzega sobie możliwość przerwania sesji zdjęciowej lub doliczenie dodatkowej opłaty jeśli osoba towarzysząca również będzie wykonywała zdjęcia wykorzystując m.in. ustawienia światła fotografa.

27.

W studiu fotograficznym obowiązuje zakaz spożywania jedzenia oraz napojów.

28.

Opłaty za bilety wstępu/przejazdu oraz pozwolenia na wykonanie sesji w wybranych przez klienta miejscach są po stronie klienta.

29.

W studiu fotograficznym nie mogą przebywać zwierzęta.

30.

Studio fotograficzne znajduje się na parterze, jednak w korytarzu o charakterze piwnicznym. Mogą występować problemy z zasięgiem telefonu. Nie ma obecnie dostępu do toalety.

31.

Sesje zdjęciowe poza studiem powyżej 30 km od centrum Rybnika, doliczam 4 zł/km lub wyceniam indywidualnie w zależności od zlecenia.

Nawigacja

Kontakt

ul. Władysława Broniewskiego 23, 44-217 Rybnik 
woj. śląskie, Polska

(+48) 530-644-828
damianrojek@drostudio.pl

© 2023, DRO STUDIO. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE